Steve Rogers (Captain America)

17. června 2016 v 20:35 | Pellow
Hráč: Lucas
FC: Chris Evans

Jméno: Steve Rogers
...........
Věk: 96 let
Přezdívka: Captain America [Kapitán Amerika],
...........
Příslušnost: Avenger
Bydliště: Střídavě byt ve Washingtonu a ubytovna v Triskelionu
...........
Vztah: Nezadaný

Steve Rogers je velmi Ambiciózní muž, který má více než kladný vztah ke své zemi. Jednoduše je bytostí, která zasvětila život vlastnímu ideálu, což z něj dělá neobyčejného člověka. Kapitánův zastaralý kodex stojí na ctnostech jako čest, poctivost, odvaha a vyznávání pravdy. Význam ctností a povinností se tak pro něj nikdy nezměnil, i když svět kolem něho samotného ano. I přes to zůstává Steve gentlemanem, pro kterého leč by se to mohlo zdát naopak zůstávají jeho přátelé na prvním místě. Jeho morální přesvědčení by nemělo být zaměňováno za morální tvrdohlavost, i když Captain America mění svůj názor jen velmi výhradně. Stane se tak jediné tehdy, pokud sám sebe přesvědčí, že dělá špatnou věc, jinak pokračuje v tom, co sám cítí a považuje za správné. Představa, že je Rogersův morální kompas zaměřen na minulost než na současnost, je jednoduše irelevantní. Steve může být skutečně považován za muže, jenž nepatří do své doby, avšak jeho přesvědčení je zcela nadčasové.

  • Silný, rychlý, odolný, hbitý
  • Reflexy
  • Necítí únavu, svalové vyčerpání
  • Bojová umění
  • Jazyky
  • Taktik
Steve může svým neobyčejným schopnostem vděčit experimentálnímu séru, jenž jeho tělo takřka posílilo až na hranici lidských možností. Nestal se ani tak mutantem, spíše dalším vývojovým článkem člověka a ukázkou toho, jaký by člověk mohl jednoho dne být.

Je velmi silný, rychlý, odolný a hbitý, což většině lidí jednoduše přijde jako něco nadpřirozeného. Jeho reflexy byly též zvýšeny na samotný vrchol lidského potenciálu, přičemž dokáže na jednotlivé podněty reagovat téměř okamžitě. Další předností séra je skutečnost, že v Rogersově těle zabraňuje metabolickým odpadům pronikat do svalů, čímž by je nějakým způsobem oslabili, nebo unavili. To je celkem užitečná věc, za kterou by se modlil snad každý sportovec. Necítí únavu, nevnímá svalové vyčerpání - jednoduše může vykonávat cokoliv, kdykoliv. Bohužel se díky tomu také nikdy neopije.

Mimo sérum je Rogers mistrem pomenšího počtu bojových umění, přičemž si vyvinul svůj vlastní bojový styl, jenž je jakou si kompilací jujitsu, boxu, juda, karate a akrobacie. Často v boji využívá svůj štít z vibrania. Též je velmi zběhlým studentem, kterému nedělá nejmenší problém se naučit velké množství informací za minimum doby. Jedná se zároveň o skvělého vůdce, polního velitele a taktika. Dokonce má jisté zkušenosti se čtením různých kódů, map a s jinými vojenskými dovednostmi. Hovoří rusky, německy, japonsky, anglicky a částečně italsky.

Dítko jménem Steven Rogers se narodilo dne 4. července 1920 (Den Nezávislosti) neznámému páru irských přistěhovalců. Již odmalička vykazoval rysy odvážného člověka, tak jako rysy velmi pilného studenta. Někdo by snad podotkl, že se Steve blížil takřka ideálu hodnot vyznávající bytosti - opak byl však pravdou.

Naneštěstí se nejednalo o příliš atleticky nadaného jedince nemluvě o jeho povaze, která byla striktně tichá a introvertní. Byl jednoduše vyzáblý, což mu na sebevědomí moc nepřidávalo. Díky tomu se stal cílem různých tyranů a zmetků, kteří jej terorizovali a znepříjemňovali mu život jak jen to šlo. Naneštěstí na ně nebyl nikdy sám, neboť mu kryl záda dlouholetý nejlepší přítel Arnie Roth. I přesto z něj však nešťastné dětství a všudepřítomná neúcta ostatních lidí vykonaly muže, který ctil loajalitu, odvahu, bojovného ducha a co hlavně - měl ušlechtilé srdce. Sám vždy věděl, že nemá v atletice žádnou budoucnost, což jej přinutilo přehodnotit své budoucí působení a našel si velké zalíbení ve výtvarných umění, kde se prokázal jako mimořádně talentovaný jedinec.

Po náhlém vypuknutí Druhé Světové Války ve Starém Světě, se na různých územích Spojených Států Amerických pokoušel o vstup do války. Jednalo se totiž o neobyčejného patriota, což potvrzovala už jen ona skutečnost, že se pokoušel dostat do armády hlavně proto, aby ochránil svou zemi a její lid. Byl tu však menší problém - on sám. Steve se totiž už poněkolikáté pokoušel dostat do řad americké armády, což mu ovšem nebylo umožněno kvůli jeho vyhublé, malé a silně anemické postavě. Měl štěstí i neštěstí v muži jménem Abraham Erskine, který si mladého hocha všiml a s ním i jeho dobra, kterým "chlapec" přímo překypoval. Ten hledal dobrovolníky pro přísně tajný experimentální program navržený pro tvorbu nadlidí, kteří by stáli v prvních liniích amerických vojsk - super-vojáků. Jako jediný a zároveň poslední tak zdárně prošel celým procesem znovuzrození, po němž nabyl neuvěřitelných schopností. Byl rychlejší, než obyčejný člověk, silnější, než 10 mužů dohromady a hbitější, než ti nejfenomenálnější atleti své doby. Všechny schopnosti společně s neochvějnou odvahou a krédem "Nikdy se nepodvol" z muže jako byl Steve Rogers vytvořili žijící Legendu - Kapitána Ameriku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.